...

Ankara Matematik Özel Ders

Matematik genelde öğrencilerin zorlandığı derslerin başında gelir. Bu yüzden öğrencilerin matematik dersinden takviye olarak özel ders almaları gerekebilir. İvme Anadolu Lisesi'ne gelen öğrencilerimiz Ankara Matematik Özel Ders almaya ihtiyaç duymaz. Yapılan etüt çalışmalarıyla öğrencilerimiz matematikteki eksiklerini kolayca giderebilir. 

Ankara Matematik Özel Ders Gerekli Mi?

Aslında matematik düşünüldüğü kadar zor değildir. Öğrenciler bu derste zorlanır çünkü temelleri iyi değildir. Matematik dersinin konularını bir zincire benzetebiliriz, zincirin halkalarından birisi eksik olursa zincir kopar, devamı gelmez.

Matematik konularından biri aynı şekilde anlaşılmazsa bu derste başarılı olmak zorlaşır. Sonraki konular da aynı şekilde anlaşılması güç duruma gelir. 

Okulumuzda yapılan deneme sınavlarıyla öğrenciler sürekli takip edilir. Eksik veya anlamadıkları konular bu şekilde orataya çıkar ve yapılan etüt çalışmaları ile öğrencilerin anlamadıkları konular tekrar edilerek bu konuların tamamlanması sağlanır. Böylece öğrencilerimizin Ankara Matematik Özel Ders almasına gerek kalmaz.

Eğitim kadromuz gelişime açık ve özverili uzman öğretmenlerden oluşur.  Aynı şekilde yönetim kadromuz ve idari personellerimizin her biri eğitim alanında bilgi ve donanıma sahip kişiler arasından seçilmiştir.

Öğrencilerimiz okuduğunu anlayan, yorum yapabilen ve kendini geliştirmeyi hedefleyen bir şekilde yetiştirildikleri için sadece üniversite sınavını kazanan değil aynı zamanda istedikleri bölümlerden mezun olduklarında en iyi kurumlarda iş bulma imkanına da sahip olurlar. Okuduğunu anlama potansiyeli matematik dersi için önemlidir. Öğrenciler okudukları soruların neyi işaret ettiğini iyi anlamazlarsa soruları yanlış çözebilirler.

Bu yüzden matematik dersi için öncelikle okuma ve anlama alanında çocuklarının kendilerini geliştirmesini sağlarız.

Günümüz şartlarında sadece üniversite mezunu olmak önemli değil. Hangi bölümü bitirirlerse bitirsinler mutlu olabilecekleri ve rahat bir hayat sürebilecekleri kazanca sahip olabilecekleri bir iş bulmaları gerekir.
Okulumuzdaki öğrenciler önce üniversite sınavına ve sonrasında yaşama hazırlanır.

Ankara Matematik Özel Ders gerek duymayan öğrencilerimizde değişim olmadan gelişmelerinin mümkün olmadığının farkındayız. Öncelikle onlara sistemli çalışmaya adapte edip, disiplinli bir çalışma planı hazırlayıp sonra gelişimlerini takip ederiz.

Kurumumuz, değişen dünyaya uyum sağalayan bireyleri Atatürk ilkeleri doğrultusunda yetiştirmekten gurur duyuyoruz. Ülkesini seven ve ülkesi ve kendisi için zevkle çalışan bireyler yetiştiriyoruz.

Okulumuz için, öğrencilerin zorla değil kendi sorumluluklarının bilincinde olarak, kendilerini tanıyarak üniversiteye hazırlık aşamasında gereksinimlerini tespit ederek onlara destek oluyoruz.